• Պետական կոմիտեի ղեկավար. Ադրբեջանում հարգանքով են վերաբերվում բոլոր կրոններին
Կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի նախագահ Ռամին Մամեդովը այցելել է Գուսարի «Մուստաֆա Կազդալի» մզկիթ և Հասանգալա գյուղի մզկիթ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, կրոնական գործիչների հետ հանդիպման ժամանակ կոմիտեի նախագահն ընդգծել է, որ Ադրբեջանը հասել է պետություն-կրոն հարաբերությունների կարգավորման բարձր մակարդակի, երկրում հարգանքով են վերաբերվում բոլոր կրոններին։
Նա նաև նշել է պետության աջակցության կարևոր դերը կրոնական գործիչներին վերապահված պարտականությունների հաջող կատարման գործում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է նաև կրոնական գործիչների դերը կրոնական լուսավորչության գործընթացում և կրոնական համայնքների առջև ծառացած դժվարությունները։

• Глава Госкомитета: В Азербайджане с уважением относятся ко всем религиям
Председатель Государственного комитета по работе с религиозными организациями Рамин Мамедов посетил мечеть «Мустафа Каздал» в Гусаре и мечеть в селе Гасангала.
Как сообщает Report, в ходе встречи с религиозными деятелями председатель комитета подчеркнул, что в Азербайджане достигнут высокий уровень регулирования государственно-религиозных отношений, в стране с уважением относятся ко всем религиям.
Он также отметил важную роль государственной поддержки в успешном выполнении обязанностей, возложенных на религиозных деятелей.
На встрече была также обсуждена роль религиозных деятелей в процессе религиозного просвещения и трудности, с которыми сталкиваются религиозные общины.