21 Հունիսի 2025 - 11:01
Շաբաթ օրը Շուշա քաղաք է ժամանել Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագետների պատվիրակությունը, որի կազմում են նաև ռազմական կցորդներ և երկրում գործող միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, արտասահմանյան դիվանագետների և ռազմական կցորդների պատվիրակությունը կծանոթանա քաղաքում իրականացվող վերականգնողական աշխատանքների ընթացքին։
Բացի այդ, նրանք նաև կկարողանան ծանոթանալ քաղաքի պատմությանը և սեփական աչքերով տեսնել Շուշայի օկուպացիայի ընթացքում տեղի ունեցած ավերածությունները։

21 Июня 2025 - 11:41
Делегация аккредитованных в Азербайджане дипломатов, включая военных атташе и руководителей международных организаций в стране, побывала в жилом комплексе в Шуше.
Как сообщает Report, гости ознакомились с условиями жизни вернувшихся в Шушу жителей.
Отметим, что открытие первого жилого комплекса в Шуше состоялось 10 мая 2024 года.
10:09
Делегация аккредитованных в Азербайджане дипломатов, включая военных атташе и руководителей международных организаций в стране, прибыла в субботу в город Шуша.
Как передает Report, делегация иностранных дипломатов и военных атташе ознакомится с ходом восстановительных работ в городе.
Кроме этого, они также смогут ознакомиться с историей города и воочию увидеть разрушения в Шуше в период его окк