• Քննարկվել են Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում զբաղվածության հարցերը
Աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարությունը հերթական հանդիպումն է անցկացրել օկուպացիայից ազատագրված Ադրբեջանի տարածքներում գործող գործատուների հետ։
Այս մասին Armenia.Az-ին տեղեկացրել են գերատեսչությունից։
Աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության փոխնախարար Վուսալ Նասիրլին նշել է, որ «Մեծ վերադարձ» պետական ծրագրի իրականացման աշխատանքների կարևոր ոլորտներից մեկն էլ հայրենի հողեր վերադարձող բնակիչների զբաղվածության ապահովումն է։ Նա ընդգծել է գործատուների հետ սերտ համագործակցության կարևոր դերը այս նպատակով ակտիվ զբաղվածության ծրագրերի իրականացման գործում։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել է օկուպացիայից ազատագրված շրջաններում բնակվող և ապրելու մտադրություն ունեցող քաղաքացիների զբաղվածության ապահովման ոլորտում իրականացվող աշխատանքը, ինչպես նաև այս ուղղությամբ միջոցառումների հետագա ամրապնդման և արդյունավետության բարձրացման հարցեր։

19 Июня 2025 - 09:44
В Министерстве труда и социальной защиты населения прошла очередная встреча с работодателями, действующими на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана.
Об этом Report сообщили в ведомстве.
Замминистра труда и социальной защиты населения Вюсал Насирли отметил, что важным направлением работ по реализации Государственной программы Великого возвращения является обеспечение занятости жителей, возвращающихся на родные земли. Он подчеркнул важную роль тесного сотрудничества с работодателями в реализации программ активной занятости для этой цели.
На встрече обсуждались работы, проведенные в области обеспечения занятости граждан, проживающих и планирующих проживать в наших освобожденных от оккупации регионах. Были обсуждены вопросы дальнейшего усиления и повышения эффективности мероприятий в этом направлении.