• Գաֆարովա. Միլլի Մեջլիսը մեծ նշանակություն է տալիս ԹուրքՊԱ-ի շրջանակներում գործունեությանը
Միլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան ելույթ է ունեցել՝ հունիսի 12-ին Աստանայում կայացած ԹուրքՊԱ-ի 14-րդ լիագումար նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում։
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են խորհրդարանի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, Սահիբա Գաֆարովան նշել է ԹուրքՊԱ-ի նախագահության փոխանցումը Ադրբեջանի Հանրապետության Միլլի Մեջլիսից՝ Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի մաժիլիսին և վստահություն է հայտնել, որ դա կնպաստի կազմակերպության հետագա ամրապնդմանը և մեր ընդհանուր գործի ուժեղացմանը։
Ինչպես նշել է Սահիբա Գաֆարովան, Միլլի Մեջլիսը մեծ նշանակություն է տալիս ԹուրքՊԱ-ի շրջանակներում գործունեությանը։ Միլի Մեջլիսի երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունը եղբայրական երկրների խորհրդարանների հետ՝ հիմնված է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի գաղափարի վրա. «Մեր ընտանիքը թուրքական աշխարհն է։ Մենք այլ ընտանիք չունենք»։

13 Июня 2025 - 10:36
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова выступила на пресс-конференции, состоявшейся после 14-го пленарного заседания ТЮРКПА, проведенного 12 июня в Астане.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в отделе прессы и связей с общественностью парламента, Сахиба Гафарова упомянула о переходе председательства в ТЮРКПА от Милли Меджлиса Азербайджанской Республики к Мажилису Парламента Республики Казахстан, и выразила уверенность в том, что это внесет свой вклад в дальнейшее укрепление организации и усиление нашего общего дела.
Как отметила Сахиба Гафарова, Милли Меджлис придает очень большое значение деятельности в рамках ТЮРКПА. В основе двустороннего и многостороннего сотрудничества Милли Меджлиса с парламентами братских стран лежит мысль Президента Азербайджана Ильхама Алиева: «Наша семья - это Тюркский мир. У нас нет другой семьи».