• Բաքվում քննարկում են կանանց դերը ժամանակակից հասարակությունում
Բաքվում անցկացվում է՝ Թուրքական պետությունների կազմակերպության (ԹՊԿ) ընտանիքի և սոցիալական քաղաքականության հարցերով պատասխանատու նախարարների և գերատեսչությունների ղեկավարների երկրորդ հանդիպման բացման արարողությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, «Կանանց դերը ժամանակակից հասարակությունում. կայուն զարգացում և ավանդական արժեքներ» թեմայով միջոցառմանը մասնակցում են կազմակերպության անդամ երկրների պաշտոնական ներկայացուցիչները։
Երկօրյա միջոցառման առաջին օրը կքննարկվեն՝ «Ամուր ընտանիքներ, ուժեղ հասարակություններ. ընտանիքների աջակցության քաղաքականություն ԹՊԿ երկրներում» և «Միջին միջանցք 360°. աշխարհաքաղաքականությունից մինչև թվային փոխակերպում, ընտանիքից մինչև «կանաչ» զարգացում թեմաները։

11 Июня 2025 - 12:12
В Баку проходит церемония открытия второй встречи министров и руководителей ведомств, ответственных за вопросы семьи и социальной политики Организации тюркских государств (ОТГ).
Как сообщает Report, в мероприятии на тему «Роль женщин в современном обществе: устойчивое развитие и традиционные ценности» принимают участие официальные представители стран-членов организации.
В первый день двухдневного мероприятия будут обсуждаться темы «Крепкие семьи, сильные общества: политика поддержки семьи в странах ОТГ» и «Средний коридор 360°: от геополитики к цифровой трансформации, от семьи к «зеленому» развитию».