13 Հունիսի 2025 - 10:34
Ադրբեջանն առաջին անգամ սկսել է հատուկ անվտանգության կոշիկներ և պոլիուրեթանային երկարաճիտ կոշիկներ արտահանել Ղազախստան: Այսօր Աղդամի արդյունաբերական պարկի ռեզիդենտ BAFCO Invest LLC-ն 5000 զույգ արտադրանք է ուղարկել Ղազախստան:
AZERTAC-ի տվյալներով՝ Աղդամի արդյունաբերական պարկում գտնվող BAFCO Invest LLC-ի կոշիկի գործարանը՝ 2024 թվականի ապրիլից սկսել է տարբեր տեսակի կոշիկներ և պոլիուրեթանային երկարաճիտ կոշիկներ արտադրել: Գործարանի արտադրական հզորությունը տարեկան կազմում է 360,000 զույգ հատուկ կոշիկ և 150,000 զույգ պոլիուրեթանային երկարաճիտ կոշիկներ:
BAFCO Invest LLC-ի տնօրեն Էլնուր Ալլահվերդիևն ասել է. «Սա մեզ համար նշանակալի օր է: Առաջին անգամ մենք մեր գործարանից անվտանգության կոշիկներ ենք արտահանում Ղազախստան: Բացի այդ, նախատեսվում է կոշիկ արտահանել Ֆրանսիա, արաբական երկրներ և Ռուսաստան»:
Հայտնի գերմանական DESMA ընկերության կառավարման թիմը նույնպես հետևել է կոշիկների Ղազախստան առաքմանը: «Ես շատ ուրախ եմ գտնվելով այստեղ՝ Ադրբեջանում BAFCO գործարանում։ Մենք ոչ միայն վաճառում ենք սարքավորումներ, այլև տրամադրում ենք տեխնոլոգիական համակարգ։ Մենք աջակցում ենք ամբողջ գործընթացին՝ նախագծումից մինչև հաջող արտադրություն։ Հաճելի է այստեղ տեսնել ժամանակակից սարքավորումներ», - ասել է DESMA-ի գործադիր տնօրեն Կլաուս Ֆրիզը։

13 Июня 2025 - 09:58
Азербайджан впервые приступил к экспорту в Казахстан специальной защитной обуви и полиуретановых сапог. Сегодня резидент Агдамского промышленного парка – ООО BAFCO Invest отправил в Казахстан 5000 пар продукции.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на обувной фабрике ООО BAFCO Invest, расположенной в Агдамском промышленном парке, с апреля 2024 года начато производство различных видов обуви и полиуретановых сапог. Производственная мощность фабрики составляет 360 000 пар специальной обуви и 150 000 пар полиуретановых сапог в год.
Директор ООО BAFCO Invest Эльнур Аллахвердиев сказал: «Это знаменательный день для нас. Впервые мы экспортируем защитную обувь с нашей фабрики в Казахстан. Кроме того, планируется экспорт обуви во Францию, арабские страны и Россию».
За отправкой обуви в Казахстан также наблюдала руководящая группа известной немецкой компании DESMA. «Мне очень приятно находиться здесь, на фабрике BAFCO в Азербайджане. Мы не просто продаем оборудование, мы предоставляем технологическую систему. Поддерживаем весь процесс – от дизайна до успешного производства. Отрадно видеть здесь современное оборудование», — сказал генеральный директор DESMA Клаус Фриз.
Следует отметить, что предприятия, работающие в Агдамском промышленном парке, с сентября по декабрь 2024 года произвели продукции на 85 миллионов манатов, а в первом квартале текущего года — на 63 миллиона манатов.