12 Հունիսի 2025 - 17:25
Ադրբեջանի առողջապահության նախարարությունը, «Մեծ վերադարձ» ծրագրի շրջանակներում, շարունակում է միջոցառումների շարքը օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում՝ տեղի բնակչության համալիր բժշկական հետազոտություն անցկացնելու նպատակով։
Ինչպես Report-ին հայտնել են նախարարությունից, նմանատիպ ևս մեկ միջոցառում տեղի է ունեցել հունիսի 11-12-ին։
Ակցիայի ընթացքում ԱՀ առողջապահության նախարարությանն առընթեր Բժշկական ռեաբիլիտացիայի գիտահետազոտական ինստիտուտի բժշկական անձնակազմը բժշկական ծառայություններ է մատուցել Խանքենդիի և Խոջալուի շրջանի բնակչությանը։
Արթրոլոգները, նյարդաբանները, գաստրոէնտերոլոգները, մաշկավեներոլոգները, ֆիզիոթերապևտ-վերականգնողաբանները և բուժքույրերը ինստիտուտի հատուկ կահավորված շարժական կլինիկայում հետազոտել են մոտ 200 քաղաքացու։

• В Ханкенди и Ходжалы прошли обследование сотни граждан
Министерство здравоохранения Азербайджана в рамках программы «Великое возвращение» продолжает цикл мероприятий на освобожденных от оккупации территориях с целью проведения комплексного медицинского обследования местного населения.
Как сообщили Report в министерстве, очередное подобное мероприятие состоялось 11-12 июня.
В ходе акции медперсонал Научно-исследовательского института медицинской реабилитации Министерства здравоохранения оказал медицинские услуги населению города Ханкенди и Ходжалинского района.
Артрологи, неврологи, гастроэнтерологи, дерматовенерологи, физиотерапевты-реабилитологи и медсестры в специально оборудованной мобильной клинике института обследовали около 200 граждан.
По результатам обследований лицам, у которых выявлены проблемы со здоровьем, даны медицинские консультации и назначено соответствующее лечение.