• Ադրբեջանական երաժշտությունը հիացրել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի միջոցառման մասնակիցներին
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցչությունը մասնակցել է՝ Փարիզում կազմակերպության կենտրոնակայանում անցկացված Ֆրանկոֆոնիայի (ֆրանսախոս երկրներ) տոնական միջոցառումներին:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է X սոցիալական ցանցում մշտական ներկայացուցչության էջում հրապարակման մեջ։
Նշվում է, որ միջոցառմանը ներկայացվել է Ադրբեջանի մշակութային ժառանգությունը։
«Երաժիշտներ Աղարահիմ Գուլիևը (ֆլեյտա) և Լաուրա Վոլպատոն (թավջութակ) կատարել են «Այ Լաչին» և «Քյուչալարա սու սյափմիշյամ» հայտնի երգերը։ «Ադրբեջանական երաժշտությունը ծափահարություններով է ընդունվել հանդիսատեսի կողմից», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Постоянное представительство Азербайджана при ЮНЕСКО приняло участие в праздничных мероприятиях Франкофонии (франкоязычных стран), проходивших в штаб-квартире организации в Париже.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации на странице Постоянного представительства в соцсети X.
Отмечается, что на мероприятии было представлено культурное наследие Азербайджана.
«Музыканты Агарагим Гулиев (флейта) и Лаура Вольпато (виолончель) исполнили знаменитые песни «Ай Лачин» и «Кючаляря су сяпмишям». Азербайджанская музыка была встречена аплодисментами зрителей», - отмечается в сообщении.