• Հարգել են նահատակ, ռազմական օդաչու Ռաշադ Աթաքիշիևի հիշատակը
Հունվարի 7-ին II Պատվո ծառուղում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի Ռազմաօդային ուժերի ռազմական օդաչու, փոխգնդապետ Ռաշադ Աթաքիշիևի հիշատակին նվիրված արարողություն։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, Ռազմաօդային ուժերի մի խումբ զինծառայողներ, նահատակի ընտանիքի անդամները և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ ծաղիկներ են դրել Ռաշադ Աթաքիշիևի գերեզմանին և հարգանքի տուրք մատուցել նրա հիշատակին։ Միջոցառմանը խոսվել է Ռաշադ Աթաքիշիևի անցած փառավոր մարտական ուղու, հայրենիքին նվիրվածության և բարձր պրոֆեսիոնալիզմի մասին։
Նահատակի ընտանիքի անդամները երախտագիտություն են հայտնել Ադրբեջանի նախագահին և պաշտպանության նախարարության ղեկավարությանը մշտական ուշադրության և հոգատարության համար։

07 Января 2025 - 16:40
7 января во II Аллее почетного захоронения состоялась церемония, посвященная памяти военного пилота ВВС Азербайджана полковника-лейтенанта Рашада Атакишиева.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, группа военнослужащих ВВС, члены семьи шехида и представители медиа возложили цветы к могиле Рашада Атакишиева и почтили его память. На мероприятии было рассказано о славном боевом пути Рашада Атакишиева, о его преданности Родине и высоком профессионализме.
Члены семьи шехида выразили благодарность президенту Азербайджана и руководству Министерства обороны за постоянное внимание и заботу.