08 Հունվարի 2025 - 09:52
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Չինաստանին՝ Շիգաձե քաղաքում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է՝ «X» սոցիալական ցանցի գերատեսչության պաշտոնական էջում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
«Մենք խորապես վշտացած ենք՝ Չինաստանի Շիգաձե քաղաքում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին լուրից։ Խորին ցավակցությունն ենք հայտնում բարեկամ Չինաստանին, զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում ենք մաղթում բոլոր նրանց, ովքեր տուժել են այս աղետից»,- ասված է հաղորդսգրության մեջ։
Նշենք, որ Տիբեթում տեղի ունեցած 6,8 մագնիտուդով երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 95-ի, 130 մարդ ստացել է տարբեր ծանրության վնասվածքներ։

08 Января 2025 - 09:52
Министерство иностранных дел Азербайджана выразило соболезнования Китаю в связи с разрушительным землетрясением в городе Шигадзе.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказано в сообщении, опубликованном на официальной странице ведомства в соцсети «X».
«Мы глубоко опечалены известием о разрушительном землетрясении в городе Шигадзе, Китай. Выражаем глубокие соболезнования дружественному Китаю, семьям погибших и желаем скорейшего выздоровления всем, кто пострадал от этого бедствия», - говорится в сообщении.
Отметим, что в результате землетрясения магнитудой 6,8 в Тибете число погибших достигло 95 человек, 130 человек получили травмы различной степени тяжести.