• Ալիև. Լավ կլիներ, որ Փաշինյանը ընդուներ Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքի ներկայացուցիչներին
Լավ կլիներ, որ Հայաստանի վարչապետն ընդուներ Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքի ներկայացուցիչներին։ Որքան գիտեմ, նրանք պատրաստ են գնալ Իրավան։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին՝ հունվարի 7-ին տեղական հեռուստաալիքներին տված հարցազրույցում ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Ընդգծելով, որ արևմտյան ադրբեջանցիներին վտարել են այնտեղից առանց պատճառի, պետության ղեկավարը հավելել է, որ նրանք բոլոր իրավունքներն ունեն վերադառնալու։
«Այսօր Հայաստանն իրեն ներկայացնում է որպես եվրոպական ժողովրդավարության ճանապարհով գնացող երկիր։ Թող նա հստակ ցույց տա դա», - ասել է նախագահը` ընդգծելով, որ «այդ հարցը չի հանվի օրակարգից, քանի դեռ ադրբեջանցիները անվտանգ պայմաններում չեն տեղավորվել Արևմտյան Ադրբեջանում, այդ թվում՝ Արևմտյան Զանգեզուրում

08 Января 2025 - 09:34
Было бы хорошо, если бы премьер-министр Армении принял представителей Общины Западного Азербайджана. Насколько мне известно, они готовы поехать и в Иреван.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в интервью местным телеканалам 7 января.
Подчеркнув, что западные азербайджанцы были изгнаны оттуда безосновательно, глава государства добавил, что они имеют полное право на возвращение.
«Сегодня Армения позиционирует себя как страна, идущая по пути европейской демократии. Пусть она это покажет наглядно», - сказал Президент, подчеркнув, что «этот вопрос не будет снят с повестки дня до тех пор, пока азербайджанцы в условиях безопасности не разместятся в Западном Азербайджане, в том числе в Западном Зангезуре».