07 Հունվարի 2025 - 17:55
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել «Պետբյուջեից ֆինանսավորվող մի շարք կազմակերպությունների աշխատակիցների աշխատավարձերի բարձրացման մասին»։
Փաստաթղթի համաձայն՝ 2025 թվականի հունվարի 1-ից պետբյուջեից ֆինանսավորվող մի շարք կազմակերպությունների ղեկավարների և այլ աշխատակիցների ամսական պաշտոնական աշխատավարձերը կբարձրանան միջինը 15 տոկոսով։
Մասնավորապես, Հեյդար Ալիևի Կենտրոնի, «Ադրբեջանի ազգային հանրագիտարան» գիտական կենտրոնի, Աթաթուրքի կենտրոնի, Պետական կինոֆոնդի, Գուբայի ցեղասպանության հուշահամալիրի, պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությանն առընթեր ազգային օդատիեզերական գործակալության ապարատի, Ադրբեջանի ԳԱԱ նախագահություն և ապարատի, ԳԱԱ Գյանջայի բաժանմունքի աշխատակիցների աշխատավարձերը։

07 Января 2025 - 16:10
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение «О повышении заработной платы сотрудников ряда организаций, финансируемых из государственного бюджета».
Согласно документу, ежемесячные должностные оклады руководителей и других сотрудников ряда организаций, финансируемых из государственного бюджета, с 1 января 2025 года повышаются в среднем на 15 процентов.
В частности, повышаются зарплаты сотрудников Центра Гейдара Алиева, научного центра «Азербайджанская национальная энциклопедия», Центра Ататюрка, Государственного фонда кино, Мемориального комплекса геноцида в Губе, аппарата Национального аэрокосмического агентства при Министерстве оборонной промышленности, президиума и аппарата Национальной академии наук Азербайджана, аппарата Гянджинского отделения НАНА. С полным списком госорганизаций можно ознакомиться по ссылке.