• Ֆիզուլիում կկառուցվեն նոր բնակելի թաղամասեր նախկին ներքին տեղահանվածների համար
Ֆիզուլի քաղաքում որոշակի աշխատանքներ են սկսվել երկրորդ փուլում նախկին ներքին տեղահանվածների համար նոր բնակելի թաղամասերի կառուցման ուղղությամբ:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, քաղաքի միջին խտության և բազմաֆունկցիոնալ գոտու կառուցման ծրագրի շրջանակներում կիրականացվեն քանդման աշխատանքներ։
Տեղեկատվության համաձայն՝ այս առնչությամբ Աղդամի, Ֆիզուլիի և Խոջավենդի շրջանների վերակառուցման, շինարարության և կառավարման ծառայությունն ավարտել է նախապատրաստական աշխատանքները։
Վերոնշյալ աշխատանքների կատարումը վստահվել է Az Technocon Group սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը (ՍՊԸ):

• В Физули построят новые жилые кварталы для бывших вынужденных переселенцев
В городе Физули стартуют определенные работы по строительству новых жилых кварталов для бывших вынужденных переселенцев по второй фазе.
Как сообщает Armenia.Az, в рамках проекта строительства средней плотности и многофункциональной зоны, среднеэтажных жилых кварталов в городе будут проведены работы по сносу.
Согласно информации, в связи с этим Служба восстановления, строительства и управления в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах завершила подготовительные работы.
Выполнение вышеуказанных работ было поручено Обществу с ограниченной ответственностью (ООО) Az Technocon Group.