• Նախչըվանը՝ կրկին հայերի կրակի տակ
Սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00:15-ից մինչև 01:05-ը, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները՝ Փաշալիի շրջանի Հորադիս բնակավայրի ուղղությամբ իրենց դիրքերից, հարաձգային զենքերից մի քանի անգամ կրակի են ենթարկել՝Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության Բաբեկի շրջանի Յուխարը Բուզգով բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի դիրքերը:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, ասված է ՊՆ-ի հաղորդագրության մեջ։ Մեր ստորաբաժանումների կողմից նշված ուղղությամբ ձեռնարկել են համարժեք պատասխան միջոցներ։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 11-ին՝ ժամը 10:50-ի սահմաններում, Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության Սադարակի շրջանի Հեյդերաբադ բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի դիրքերը գնդակոծվել են՝ հակադիր ուղղությամբ տեղակայված Հայաստանի ստորաբաժանումների կողմից:

12 Сентября 2024 - 09:52
12 сентября с 00:15 до 01:05 подразделения Вооруженных сил Армении с позиций в направлении населенного пункта Горадис района Пашалы несколько раз обстреливали из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии в направлении населенного пункта Юхары Бузгов Бабекского района Нахчыванской Автономной Республики.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в сообщении Министерства обороны.Наши подразделения приняли адекватные ответные меры в указанном направлении.
Напомним, что 11 сентября около 10:50 позиции азербайджанской армии, расположенные в направлении населенного пункта Гейдарабад Садаракского района Нахчыванской Автономной Республики были обстреляны подразделениями Вооруженных сил Армении, дислоцированными на противоположных позициях.