• Մտադիր եմ նպաստել Ադրբեջանի հետ համագործակցության զարգացմանը. Թուրքիայի դեսպան
Ադրբեջանում Թուրքիայի նորանշանակ դեսպան Բիրոլ Աքգյունը հայտարարել է երկու երկրների միջև համագործակցության և եղբայրական կապերի զարգացմանը նպաստելու մտադրության մասին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին դիվանագետը գրել է Х սոցիալական ցանցի իր էջում:
«Այս պատվավոր առաքելության շրջանակներում ես կշարունակեմ նպաստել Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության, եղբայրական և դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանը բոլոր ոլորտներում՝ «մեկ ազգ, երկու պետություն» սկզբունքի հիման վրա»,- նշել է դիվանագետը։
Աքգյունը նաև երախտագիտություն է հայտնել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանին և արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանին՝ Ադրբեջանում դեսպան նշանակվելու համար։

• Посол Турции: Намерен способствовать развитию сотрудничества с Азербайджаном
Новоназначенный посол Турции в Азербайджане Бирол Акгюн заявил о намерении способствовать развитию сотрудничества и братских связей между странами.
Как передает Armenia.Az, об этом дипломат написал на своей странице в соцсети Х.
«В рамках этой почетной миссии я продолжу способствовать развитию сотрудничества, братских и союзнических отношений между Турцией и Азербайджаном во всех сферах на основе принципа «одна нация, два государства», - отметил он.
Акгюн также выразил благодарность президенту Турции Реджепу Тайипу Эрдогану и главе МИД Хакану Фидану за назначение на должность посла в Азербайджане.