13 Հունվարի 2025 - 09:27
Եվրամիությունը պատրաստ է ուժեղացնել իր աջակցությունը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին «X» սոցիալական ցանցում գրել է Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոն։
Նա նշել է, որ Եվրամիությունը բարձր է գնահատում երկու երկրների պաշտոնական ներկայացուցիչների հետ մտքերի խորը փոխանակումը խաղաղության հասնելու, իրավիճակի կարգավորման և տարածաշրջանային համագործակցության զարգացման ամենաարդյունավետ ուղիների վերաբերյալ։

13 Января 2025 - 09:27
Как сообщает Armenia.Az, об этом написала специальный представитель Европейского союза по Южному Кавказу Магдалена Гроно в социальной сети «X».
Она отметила, что Евросоюз высоко ценит углубленный обмен мнениями с официальными представителями обеих стран о наиболее эффективных путях достижения мира, нормализации ситуации и развития регионального сотрудничества.
«ЕС готов оказать широкую поддержку этому процессу. Кроме того, мы стремимся продвигать инициативы, направленные на укрепление регионального сотрудничества», - подчеркнула Гроно.