14 Հունվարի 2025 - 10:45
Մադրիդում քննարկվել են Ադրբեջանի և Իսպանիայի միջև տնտեսական և առևտրային համագործակցության ամրապնդման ուղիները։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Իսպանիայի առևտրի հարցերով պետքարտուղար Ամպարո Լոպես Սենովիլան՝ Ադրբեջանի դեսպան Ռամիզ Հասանովի հետ հանդիպումից հետո։
Սենովիլան նշել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է կարևոր դեր խաղալ որպես Իսպանիայի հիմնական առևտրային գործընկերներից մեկը։
«Մենք քննարկել ենք մեր երկրների միջև տնտեսական և առևտրային հարաբերությունների ամրապնդման ուղիները՝ հաշվի առնելով նորարարության զարգացումը, կայուն աճը և ոլորտների դիվերսիֆիկացումը», - գրել է նա։

14 Января 2025 - 10:29
В Мадриде состоялось обсуждение путей усиления экономического и торгового сотрудничества между Азербайджаном и Испанией.
Как сообщает Armenia.Az, об этом рассказала государственный секретарь Испании по вопросам торговли Ампаро Лопес Сеновилья в социальной сети Х после встречи с послом Азербайджана Рамизом Гасановым.
Сеновилья отметила, что Азербайджан продолжает играть важную роль как один из основных торговых партнеров Испании.
«Обсудили пути укрепления экономических и торговых отношений между нашими странами с учетом развития инноваций, устойчивого роста и диверсификации секторов», – написала она.