13 Հունվարի 2025 - 16:25
Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է՝ ադրբեջանական բանակում գերժամկետային պարտադիր զինվորական ծառայության անցնել ցանկացողների հավաքագրում ռադիոէլեկտրոնիկայի ոլորտում։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչությունից, մինչև 30 տարեկան զինպարտները, ովքեր ունեն առնվազն ընդհանուր միջնակարգ կրթություն և անցել են պարտադիր զինվորական ծառայություն, հունվարի 13-ից փետրվարի 15-ը կարող են դիմել ադրբեջանական բանակի ուսումնամարզական կենտրոնի ընդունող հանձնաժողով։
«Գերժամկետային պարտադիր զինվորական ծառայության դասընթաց» ընդունվելու համար հայտ ներկայացրած անձինք՝ ընդունող հանձնաժողովի կողմից ուղարկում են ՊՆ բուժհաստատություններ՝ նրանց զինծառայությանը պիտանիությունը որոշելու համար։ Ռազմաբժշկական հանձնաժողովների որոշմամբ պիտանի ճանաչված անձինք թույլատրվում են ընդունելության քննություններին։

13 Января 2025 - 13:57
Министерство обороны Азербайджана объявляет набор желающих поступить на сверхсрочную действительную военную службу в азербайджанской армии по специальности в области радиоэлектроники.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, военнообязанные в возрасте до 30 лет, имеющие по меньшей мере общее среднее образование и прошедшие срочную действительную военную службу, могут с 13 января по 15 февраля обратиться в приемную комиссию в учебно-тренировочном центре азербайджанской армии.
Подавшие заявление на зачисление на «Курс подготовки военнослужащих сверхсрочной действительной военной службы» направляются приемной комиссией в медучреждения Министерства обороны для определения степени годности к военной службе. Лица, признанные годными по решению военно-врачебных комиссий, допускаются к вступительным экзаменам.