ՓակելՊՍԾ զորամասերում անցկացվել են՝ զինծառայողների պահեստազոր զորացրման արարողություններ
Պետական սահմանապահ ծառայության կառուցվածքային ստորաբաժանումներում և զորամասերում անցկացվել են՝ պարտադիր զինվորական ծառայությունն ավարտած զինծառայողներին զորացրման արարողություններ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պետական սահմանապահ ծառայությունից, արարողությունների ժամանակ մեկ րոպե լռությամբ հարգվել է՝ համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի և հանուն երկրի տարածքային ամբողջականության իրենց կյանքը զոհաբերած նահատակների հիշատակը։
Այնուհետև ծառայության մեջ աչքի ընկած զինծառայողները պարգևատրվել են։ Արարողությունները ավարտվել են սահմանապահների հանդիսավոր երթով՝ զինվորական նվագախմբի ուղեկցությամբ։

• В воинских частях ГПС прошли церемонии увольнения в запас военнослужащих
В структурных подразделениях и воинских частях Государственной пограничной службы прошли церемонии увольнения в запас военнослужащих, завершивших срочную действительную военную службу.
Как сообщили Armenia.Az в ГПС, на церемониях минутой молчания была почтена память общенационального лидера Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя территориальной целостности страны.
Затем были награждены военнослужащие, отличившиеся на службе. Церемонии завершились торжественным маршем пограничников в сопровождении военного оркестра.