• Վլադանկա Անդրեևա. ՄԱԿ-ն աջակցում է Ադրբեջանին Կայուն զարգացման նպատակներին հասնելու գործում
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Վլադանկա Անդրեևան։
«Մեր գործընկերների հետ միասին ՄԱԿ-ը շարունակում է հանձնառու լինել աջակցելու Ադրբեջանի կառավարությանը Կայուն զարգացման նպատակներին հասնելու գործում։ (...) Մենք սերտորեն աշխատում ենք կառավարության, ինչպես նաև տարբեր հաստատությունների, ակադեմիական շրջանակների, քաղաքացիական հասարակության և մասնավոր հատվածի հետ», - երեքշաբթի օրը ասել է Անդրեևան «Ներդրումներ կրթության մեջ՝ Ադրբեջանում կայուն զարգացման հասնելու համար» թեմայով, որը կազմակերպվել էր Կայուն զարգացման ազգային համակարգող խորհրդի, Էկոնոմիկայի նախարարության և ՄԱԿ-ի համատեղ նախաձեռնությամբ։
Ամփոփելով ՄԱԿ-ի 2026-2030 թվականների կայուն զարգացման նոր շրջանակը՝ Անդրեևան նշել է, որ այն ստեղծվել է Ադրբեջանի ազգային շահերին համապատասխան՝ համատեղ նպատակներին հասնելու համար։

• Владанка Андреева: ООН поддерживает Азербайджан в достижении целей устойчивого развития
Как передает Armenia.Az, об этом заявила постоянный координатор ООН в Азербайджане Владанка Андреева.
«Совместно с нашими партнерами ООН остаётся приверженным в поддержке правительства Азербайджана для достижения целей устойчивого развития. (...) Мы тесно работаем как с правительством, так и с различными учреждениями, академическими кругами, гражданским обществом и частным сектором», — сказала Андреева во вторник на 7-м диалоге по целям устойчивого развития на тему «Инвестиции в образование для устойчивого развития Азербайджана», организованного по совместной инициативе Национального координационного совета по устойчивому развитию, Минэкономики и ООН.
Завершая новую Рамочную программу ООН на 2026-2030 годы, Андреева отметила, что она создавалась в соответствии с национальными интересами Азербайджана для достижения общих целей.