14 0Հոկտեմբերի 2025 - 11:03
Պակիստանի նախագահ Ասիֆ Ալի Զարդարին ընդունել է Միլլի Մեջլիսի (խորհրդարան) խոսնակ Սահիբա Գաֆարովային և Թուրքիայի Ազգային Մեծ Ժողովի (ԹԱՄԺ) խոսնակ Նուման Քուրթուլմուշին։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Թուրքիայի խորհրդարանի խոսնակը:
«Շնորհակալություն եմ հայտնում Պակիստանի նախագահ Ասիֆ Ալի Զարդարիին ընդունելության համար և հուսով եմ, որ մեր այցը կամրապնդի Թուրքիայի և Պակիստանի միջև բարեկամությունը և կնպաստի մեր համագործակցության հետագա զարգացմանը բոլոր ոլորտներում», - նշել է նա։
Իսլամաբադում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի, Պակիստանի և Թուրքիայի խորհրդարանների խոսնակների երրորդ եռակողմ հանդիպումը։

• Президент Пакистана принял председателя Милли Меджлиса
Президент Пакистана Асиф Али Зардари принял председателя Милли Меджлиса Сахибу Гафарову и председателя Великого национального собрания Турции (ВНСТ) Нумана Куртулмуша.
Как сообщает Report, об этом глава турецкого парламента написал в соцсети Х.
«Благодарю президента Пакистана Асифа Али Зардари за прием и надеюсь, что наш визит укрепит дружбу между Турцией и Пакистаном и будет способствовать дальнейшему развитию нашего сотрудничества во всех областях», - отметил он.
В Исламабаде состоялась 3-я трехсторонняя встреча председателей парламентов Азербайджана, Пакистана и Турции.