• Յուտայի ​​նահանգի Սենատի նախագահը կայցելի Ադրբեջան
Կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի նախագահ Ռամին Մամեդովը՝ ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակներում հանդիպել է՝ Յուտայի նահանգի Սենատի նախագահ Ստյուարտ Ադամսի հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչությունում՝ հանդիպմանը Ռամին Մամեդովը նշել է, որ հանդուրժողականության աջակցությունը Ադրբեջանի պետական քաղաքականության առաջնահերթություններից մեկն է։ Նա ընդգծել է, որ մեր երկրում ստեղծվել են պայմաններ բոլոր հավատքների, այդ թվում՝ քրիստոնեականների ազատ և անվտանգ գործունեության համար։ Դրա վառ օրինակ է Հիսուս Քրիստոսի Վերջին Օրերի Սրբերի Եկեղեցու պաշտոնական գրանցումը Ադրբեջանում։ Ռամին Մամեդովը ընդգծել է փոխադարձ շփումների կարևորությունը՝ ադրբեջանա-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման համար և Սենատի նախագահին հրավիրել է այցելել Ադրբեջան։
Ստյուարտ Ադամսը երախտագիտությամբ ընդունել է հրավերը և նշել՝ Ադրբեջանի հետ համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։ Նա երախտագիտություն է հայտնել՝ Ադրբեջանի կողմից բազմամշակութային արժեքներին և միջկրոնական ներդաշնակությանը աջակցության համար։

ЗакрытьПрезидент сената штата Юта посетит Азербайджан
Председатель Государственного комитета по работе с религиозными структурами Рамин Мамедов в рамках визита в Соединенные Штаты Америки встретился с президентом сената штата Юта Стюартом Адамсом.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, на встрече Рамин Мамедов отметил, что поддержка толерантности является одним из приоритетных направлений государственной политики Азербайджана. Он подчеркнул, что в нашей стране созданы условия для свободной и безопасной деятельности всех конфессий, включая христианские. Ярким примером этого является официальная регистрация в Азербайджане Церкви Иисуса Христа Святых последних дней. Рамин Мамедов подчеркнул важность взаимных контактов для развития азербайджано-американских отношений, и пригласил председателя сената посетить Азербайджан.
Стюарт Адамс с благодарностью принял приглашение и отметил важность расширения сотрудничества с Азербайджаном. Он выразил признательность за поддержку в Азербайджане мультикультурных ценностей и межрелигиозной гармонии.