29 Հուլիս 2025 - 14:40
Նահատակների ընտանիքներին և պատերազմի վետերաններին սոցիալական աջակցություն ցուցաբերելու միջոցառումների շրջանակներում, հետպատերազմյան շրջանում, Ադրբեջանի աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարությունը 106 հազար մարդու նշանակել է 119 հազար ամսական վճարումներ, ինչպես նաև միանվագ վճարումներ այս կատեգորիայի 25 հազար քաղաքացիների համար։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչությունից, պատերազմի հետևանքով հաշմանդամ դարձած անձանց և նահատակների ընտանիքների բնակարանային ծրագիրն ընդլայնվել է 5 անգամ. քաղաքացիների այս կատեգորիային հատկացվել է 6,8 հազար բնակարան և անհատական տներ։ Հաշվետու ժամանակահատվածում հաշմանդամություն ունեցող անձինք ստացել են 567 մեքենա։ Բացի այդ, աշխատանքի են ընդունվել 27 հազար պատերազմի վետերաններ և նահատակների ընտանիքի անդամներ, որոնցից 12,9 հազարը ներգրավվել են ինքնազբաղվածության ծրագրում։

29 Июля 2025 - 12:40
В рамках мер по социальной поддержке семей шехидов и ветеранов войны, в послевоенный период Министерство труда и социальной защиты населения назначило 119 тыс. ежемесячных выплат для 106 тыс. человек, а также единовременные выплаты для 25 тыс. граждан данной категории.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, программа обеспечения жильём семей шехидов и лиц, ставшими инвалидами в результате войны, была расширена в 5 раз — данной категории граждан выделено 6,8 тыс. квартир и индивидуальных домов. Лица с инвалидностью в отчётный период получили 567 автомобилей. Кроме этого, обеспечена занятость 27 тыс. человек из числа членов семей шехидов и участников войны, из них 12,9 тыс. человек привлечены к программе самозанятости.