• Սահիբա Գաֆարովան քննարկել է Միջխորհրդարանական միության հետ համագործակցությունը
Ժնևում աշխատանքային այցով գտնվող Միլլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է Միջխորհրդարանական միության (ՄԽՄ) գլխավոր քարտուղար Մարտին Չունգոնգի հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Միլլի Մեջլիսում, հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ համագործակցության հարցեր։
Սահիբա Գաֆարովան հիշատակել է միջազգային միջոցառումների շրջանակներում Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարի և նախագահի հետ նախկինում ունեցած հանդիպումները և գոհունակություն հայտնել Միլլի Մեջլիսի և Միջխորհրդարանական միության միջև համագործակցության ներկայիս վիճակից։ Նշվել է, որ Միջխորհրդարանական միությունը միջազգային համագործակցության արդյունավետ հարթակ է։
Զրույցի ընթացքում դրական գնահատական է տրվել կազմակերպությունում Ադրբեջանի ակտիվ ներկայացվածությանը և Միլլի Մեջլիսի պատգամավորների բարձր մակարդակի մասնակցությանը կազմակերպության ղեկավար մարմիններում։

29 Июля 2025 - 09:46
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова, находящаяся с рабочим визитом в Женеве, встретилась с генеральным секретарем Межпарламентского союза (МПС) Мартином Чунгонгом.
Как сообщили Armenia.Az в Милли Меджлисе, на встрече были рассмотрены вопросы двустороннего сотрудничества.
Спикер С.Гафарова упомянула о предыдущих встречах с генеральным секретарем и президентом МПС в рамках международных мероприятий и выразила удовлетворение текущим состоянием сотрудничества между Милли Меджлисом и Межпарламентским союзом. Было отмечено, что МПС является эффективной платформой для международного сотрудничества.
В ходе беседы была дана положительная оценка активному представительству Азербайджана в организации и высокому уровню участия депутатов Милли Меджлиса в руководящих органах организации.