23 Մայիսի 2025 - 09:21
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը այցելել է ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայան:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է ՆԱՏՕ-ին առընթեր Ադրբեջանի ներկայացուցչության Х սոցիալական ցանցի էջում զետեղված հրապարակման մեջ։
«Այցի շրջանակներում Հաջիևը արդյունավետ հանդիպում է ունեցել ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեքերինսկայայի հետ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև գործընկերության ներկայիս վիճակը, ապագա համագործակցության հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային և ավելի լայն անվտանգության միջավայրին վերաբերող հարցեր։ Ընդգծվել է Ադրբեջանի ներդրումը ՆԱՏՕ-ի խաղաղապահ գործողություններում, ինչպես նաև դաշնակից և գործընկեր երկրների էներգետիկ անվտանգության ապահովման գործում, նշվել է Ադրբեջանի դերը որպես ՆԱՏՕ-ի վաղեմի հուսալի գործընկեր։
Այցի շրջանակներում Հաջիևը նաև հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի անձնական գրասենյակի առաջին փոխտնօրեն Լորենցո Մայեր-Միննեմանի հետ», - ասվում է հրապարակման մեջ։

Помощник президента Азербайджана — заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев посетил штаб-квартиру НАТО.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации представительства Азербайджана при НАТО в соцсети Х.
«В рамках своего визита Гаджиев провел плодотворную встречу с заместителем генерального секретаря НАТО Радмилой Шекеринской. В ходе встречи стороны обсудили текущее состояние партнерства между Азербайджаном и НАТО, перспективы будущего сотрудничества, а также вопросы, связанные с региональной и более широкой средой безопасности. Подчеркивался вклад Азербайджана в миротворческие операции НАТО, а также в обеспечение энергетической безопасности стран-союзников и партнеров, отмечалась роль Азербайджана как давнего надежного партнера НАТО.
В рамках своего визита Гаджиев также встретился с первым заместителем директора Личного кабинета генерального секретаря НАТО Лоренцем Мейер-Миннеманном», - говорится в публикации.