• Դատավարություն Բաքվում. Մնացականյանը խոստովանել է իր մասնակցությունը ադրբեջանական տարածքների օկուպացմանը
23 Մայիսի 2025 - 17:24
Բաքվի ռազմական դատարանում այսօրվա դատավարության ժամանակ՝ մեղադրյալ Լևոն Մնացականյանը հաստատել է իր մասնակցությունը Ադրբեջանի ինքնիշխան տարածքների օկուպացմանը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, Մնացականյանը նշել է, որ տարբեր տարիներին ինքնահռչակ ռեժիմում եղել է գումարտակի հրամանատար, դիվիզիայի հրամանատար և հրետանու պետ։
Պատասխանելով պետական մեղադրողների հարցերին՝ Մնացականյանը խոստովանեԼ Է, որ Սամվել Կարապետյանի հրամանատարության տակ գտնվող զորամասի կազմում մասնակցել է Ադրբեջանի ինքնիշխան տարածքների օկուպացիային։
«Ես մասնակցել եմ Աղդամի, Ջաբրայիլի, Աղդերեի, Ֆիզուլիի և այլ ուղղություններով ռազմական գործողություններին», - ասել է մեղադրյալը։

На сегодняшнем судебном процессе в Бакинском военном суде обвиняемый Левон Мнацаканян подтвердил свое участие в оккупации суверенных территорий Азербайджана.
Как передает АЗЕРТАДЖ, Мнацаканян сообщил, что в разные годы был командиром батальона, командиром дивизии и начальником артиллерии в самопровозглашенном режиме.
Отвечая на вопросы государственных обвинителей, Мнацаканян признался, что принимал участие в оккупации суверенных территорий Азербайджана в составе воинской части под командованием Самвела Карапетяна.
«Я участвовал в боевых операциях в Агдаме, Джабраиле, Агдере, Физули и других направлениях», — рассказал обвиняемый.