• «Մեծ վերադարձ». Բաքվում անցկացվել է «Զաֆար» շախմատի մրցաշար
Բաքվում անցկացվել է «Զաֆար» շախմատի մրցաշարը, որը նվիրված էր Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարվան և «Մեծ վերադարձին»։
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, մրցումները կազմակերպվել էր Ադրբեջանի փախստականների և ներքին տեղահանվածների գործերով պետական կոմիտեի կողմից։
Մրցաշարը անցկացվել է Ադրբեջանի շախմատի ֆեդերացիայի աջակցությամբ՝ «Մամեդյարովների» անվան շախմատի դպրոցում։ Մասնակցել են ավելի քան 60 դպրոցականներ Ղարաբաղից և Արևելյան Զանգեզուրից։
Յոթ փուլերի արդյունքներով որոշվել են հաղթողները տղաների և աղջիկների շրջանում, որոնց շնորհվել են դիպլոմներ, իսկ բոլոր մասնակիցներին՝ վկայականներ։ Առցանց խաղ է անցկացվել հաղթողներից մեկի և Զանգիլանի շրջանի Աղալը գյուղից մի աշակերտի միջև։

В Баку состоялся шахматный турнир «Зафар», приуроченный к Году конституции и суверенитета и посвященный «Великому возвращению».
Как сообщает Report, соревнование организовано Госкомитетом по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджана.
Турнир прошел при поддержке Федерации шахмат Азербайджана в шахматной школе «Мамедъяровы». В нем приняли участие свыше 60 школьников из Карабаха и Восточного Зангезура.
По итогам семи туров были определены победители среди мальчиков и девочек, которым вручили дипломы, а всем участникам – сертификаты. Победителям мастер-класс провела международный гроссмейстер Зейнаб Мамедъярова. Также состоялся онлайн-матч между одним из победителей и учеником из села Агалы Зангиланского района.