22 Մայիսի 2025 - 15:32
Ադրբեջանն ու Թուրքիան քննարկել են՝ Տրանսկասպյան միջազգային տրանսպորտային երթուղու (Միջին միջանցք) զարգացման գործում համագործակցության հեռանկարները։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցում հրապարակման մեջ գրել է՝ թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարար Ռաշադ Նաբիևը։
Քննարկումները տեղի են ունեցել Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Բիրոլ Աքգյունի հետ հանդիպման ժամանակ։ Կողմերը քննարկել են՝ տրանսպորտի ոլորտում, այդ թվում՝ ճանապարհային, երկաթուղային և օդային տրանսպորտի, ինչպես նաև Միջին միջանցքի զարգացման ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները։

Азербайджан и Турция обсудили перспективы сотрудничества по развитию Транскаспийского международного транспортного маршрута (Средний коридор).
Как сообщает Armenia.Az, об этом написал министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в публикации в социальной сети X.
Обсуждения состоялись на встрече с послом Турции в Азербайджане Биролом Акгюном. Стороны обсудили перспективы расширения сотрудничества в области транспорта, включая автомобильные, железнодорожные и авиационные перевозки, а также развитие Среднего коридора.