• Բայրամովը և Ալ Նահայանը ստուգել են իրենց արտաքին քաղաքականության ժամացույցները
Հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտաքին գործերի նախարար Աբդուլլահ բին Զայեդ Ալ Նահայանի միջև:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությանը, զրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության արդիական հարցեր, ինչպես նաև համագործակցությունը՝ ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում։
Բացի այդ, նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերի շուրջ, անդրադարձել փոխգործակցության այլ ոլորտների։

• Байрамов и Аль Нахайян сверили внешнеполитические часы
Министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов и министр иностранных дел Объединённых Арабских Эмиратов Абдулла бен Заид Аль Нахайян провели телефонный разговор.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службы МИД Азербайджана, в ходе беседы стороны обсудили текущие вопросы стратегического партнёрства между двумя странами, а также сотрудничество как в двустороннем формате, так и в рамках международных организаций.
Кроме того, министры обменялись мнениями по вопросам региональной и международной безопасности и затронули другие направления взаимодействия.