21 Մայիսի 2025 - 10:41
Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազն ընդունել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի քաղաքական կուսակցությունների և օրենսդիր իշխանության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Ադալաթ Վելիևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Ջևդեթ Յիլմազը համապատասխան գրառմամբ կիսվել է սոցիալական ցանցի իր էջում։
Նրա խոսքով՝ հանդիպմանը քննարկվել են Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև եղբայրական հարաբերությունների և ռազմավարական գործընկերության մակարդակի հետագա բարձրացմանն ուղղված կոնկրետ քայլեր։
«Հանդիպման ժամանակ մենք նաև գնահատեցինք տարածաշրջանային գործընթացները։ Շնորհակալություն եմ հայտնում պարոն Վելիևին և նրա պատվիրակությանը անկեղծ և կառուցողական մոտեցման համար։ Մենք վճռականորեն կշարունակենք եղբայրական Ադրբեջանի հետ մեր համագործակցությունը՝ հիմնված վստահության և համերաշխության վրա՝ առաջնորդվելով «Մեկ ազգ, երկու պետություն» կարգախոսով», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Вице-президент Турции Джевдет Йылмаз принял делегацию во главе с руководителем отдела по связям с политическими партиями и законодательной властью Администрации Президента Азербайджанской Республики Адалятом Велиевым.
Как сообщает Armenia.Az, соответствующей публикацией Дж.Йылмаз поделился на своей странице в социальной сети.
По его словам, на встрече обсуждались конкретные шаги для дальнейшего повышения уровня братских отношений и стратегического партнерства между Турцией и Азербайджаном.
«На встрече мы также оценили региональные процессы. Благодарю господина Велиева и его делегацию за искренний и конструктивный подход. Мы решительно продолжим наше сотрудничество с братским Азербайджаном на основе доверия и солидарности, руководствуясь девизом «Одна нация, два государства», - говорится в сообщении.