• Ալիևը հանդիպել է իտալական Eni S.P.A.-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի հետ
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այսօր Հռոմում հանդիպել է՝ իտալական Eni S.P.A ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Կլաուդիո Դեսկալցիի հետ։
Հանդիպմանը շոշափվել է SOCAR-ի և Eni S.P.A-ի միջև ստորագրվելիք փաստաթղթերի կարևորությունը: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում տնտեսության տարբեր ոլորտներում նոր տեխնոլոգիաների ներդրման, նավթագազային, վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտում համագործակցության ընդլայնման և դիվերսիֆիկացման շուրջ։
Նշվել է, որ փաստաթղթերի ստորագրումից հետո Eni S.P.A-ն կմշակի աշխատանքային պլան և ռազմավարություն՝ կարճ ժամանակում կոնկրետ արդյունքների հասնելու համար։
Նշենք, որ Eni S.P.A-ն իտալական էներգետիկ ընկերություն է, որը մասնագիտացած է նավթի և գազի արտադրության և վերամշակման, ինչպես նաև էլեկտրաէներգիայի արտադրության մեջ։ Այն նաև ակտիվորեն նախագծեր է մշակում վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտում։

• Алиев встретился с главным исполнительным директором итальянской Eni S.P.A.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретился сегодня в Риме с главным исполнительным директором итальянской компании Eni S.P.A Клаудио Дескальци.
На встрече была затронута значимость документов, которые будут подписаны между SOCAR и Eni S.P.A, состоялся обмен мнениями о расширении и диверсификации сотрудничества в сфере внедрения новых технологий в различных областях экономики, нефтегазовом секторе, в сфере возобновляемой энергии.
Было отмечено, что после подписания документов Eni S.P.A разработает рабочий план и стратегию для достижения конкретных результатов в короткие сроки.
Отметим, что Eni S.P.A — это итальянская энергетическая компания, специализирующаяся на добыче и переработке нефти и газа, а также производстве электроэнергии. Она также активно развивает проекты в области возобновляемой энергетики.