11 Սեպտեմբերի 2024 - 16:50
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել «Ուղղիչ հիմնարկներում մասնագիտական կրթության որակի բարձրացմանն ուղղված միջոցառումների մասին»։
Քրեակատարողական հիմնարկներում մասնագիտական կրթության որակը բարձրացնելու և ազատված անձանց սոցիալական ադապտացիան ապահովելու նպատակով Նախարարների կաբինետին հանձնարարվել է 6 ամսվա ընթացքում պատրաստել և նախագահին ներկայացնել ուղղիչ հիմնարկներում մասնագիտական կրթության որակի բարձրացման և այս ոլորտում առկա ենթակառուցվածքների բարելավման գործողությունների ծրագրի նախագիծ։
Նախագիծը պետք է մշակվի՝ հաշվի առնելով արդարադատության, ֆինանսների, գիտության և կրթության, աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարությունների, ինչպես նաև համապատասխան փորձագետների և քաղաքացիական հասարակության կառույցների առաջարկները։

11 Сентября 2024 - 15:33
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение «О мерах по повышению качества профессионального образования в исправительных учреждениях».
В целях повышения качества профессионального образования в пенитенциарных учреждениях и обеспечения социальной адаптации освобожденных лиц Кабинету министров поручено в течение 6 месяцев подготовить и представить президенту проект плана действий по повышению качества профобразования в исправительных учреждениях и улучшению существующей инфраструктуры в этой области.
Проект должен быть разработан с учетом предложений министерств юстиции, финансов, науки и образования, труда и социальной защиты населения, а также профильных экспертов и институтов гражданского общества.