16 Սեպտեմբերի 2024 - 16:18
Ադրբեջանի զբոսաշրջության բյուրոն ներկայացված է՝ Ավստրիայում Վիեննայի Առևտրի պալատի կողմից կազմակերպված զբոսաշրջային գործակալության 13-րդ օրվան:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ Զբոսաշրջության պետական գործակալությանը հղումով, միջոցառմանը, որին մասնակցել են զբոսաշրջության ոլորտի մինչև 180 ներկայացուցիչներ, Բյուրոյի հետ մեկտեղ մասնակցել են՝ «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» AZAL) ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված՝ AVIAREPS ավիաընկերությունները, ինչպես նաև ավստրիական Elite Tours ընկերությունը:
Միջոցառումը տեղեկատվություն է տրամադրել՝ Ադրբեջանի հարուստ մշակութային ժառանգության և զբոսաշրջության եզակի փորձի մասին։
Ադրբեջանի զբոսաշրջության բյուրոյի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ֆլորիան Զենգստշմիդն ընդգծել է, որ Վիեննայից Բաքու ուղիղ չվերթների իրականացումը ռազմավարական նպատակներից է հանդիսանում, և որ թռիչքները դրական ազդեցություն կունենան՝ ոչ միայն Ավստրիայի, այլև տարածաշրջանի մյուս երկրների հետ զբոսաշրջային հարաբերությունների ընդլայնման վրա։

• Бюро по туризму Азербайджана представлено на туристическом дне в Австрии
Бюро по туризму Азербайджана представлено на 13-м Дне туристических агентств, организованном Венской торговой палатой в Австрии.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Государственное агентство по туризму, в мероприятии, собравшем до 180 представителей туристической отрасли, помимо Бюро, приняли участие авиакомпании AVIAREPS, представляющие ЗАО «Азербайджанские авиалинии» (AZAL), а также австрийская компания Elite Tours.
На мероприятии была представлена информация о богатом культурном наследии Азербайджана и уникальном туристическом опыте.
Генеральный исполнительный директор Бюро по туризму Азербайджана Флориан Зенгстшмид подчеркнул, что осуществление прямых рейсов из Вены в Баку является одной из стратегических целей, и что полеты окажут положительное влияние на расширение туристических связей не только с Австрией, но с другими странами региона.