13 Սեպտեմբերի 2024 - 13:47
Խոջալուի քաղաքի թիվ 1 լրիվ միջնակարգ դպրոցը նախատեսված է 132 աշակերտական տեղի համար։ Դպրոցը պատրաստ է բացվել 2024-2025 ուսումնական տարվա համար։ Այստեղ կսովորեն Խոջալիում վերաբնակեցված 44 ընտանիքի երեխաներ։ Վերաբնակեցված ընտանիքների թվի ավելացման հետ մեկտեղ, կավելանա նաև դպրոցում սովորողների թիվը:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին լրագրողներին տված հարցազրույցում ասել է՝ Խոջալուի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Նավայի Հասանովը։
«Մեր դասարանները հագեցած են բոլոր անհրաժեշտ սարքավորումներով։ Դպրոցը բաղկացած է երկու մասնաշենքից: Մասնաշենքերից մեկը նախատեսված է ուսումնական գործընթացի համար, իսկ մյուս մասնաշենքում կան սպորտային և հավաքների դահլիճներ և գրադարան։ Բոլոր դասասենյակները լիովին պատրաստ են դասերին։ Սեպտեմբերի 16-ին դասերը կսկսվեն Խոջալուի քաղաքի թիվ 1 լրիվ միջնակարգ դպրոցում: Մեր աշակերտները ապահովված են դասագրքերով: Երեսուներկու տարի անց՝ Խոջալուի թիվ 1 դպրոցում կհնչի առաջին զանգը։ Սա շատ ուրախալի իրադարձություն է»,- ընդգծել է տնօրենը։
Նա նշել է նաև, որ Պետական քննական կենտրոնի կողմից դպրոցին նվիրաբերված հրատարակումների շնորհիվ՝ սովորողները կծանոթանան նորամուծություններին, այս դասագրքերը օգտակար կլինեն նաև՝ դպրոցականներին քննություններին պատրաստվելու ընթացքում։

13 Сентября 2024 - 11:32
Ходжалинская городская полная средняя школа номер 1 рассчитана на 132 ученических места. Школа готова к открытию на 2024-2025 учебный год. Здесь будут обучаться дети из 44 семей, переселенных в Ходжалы. По мере увеличения числа перемещенных семей будет расти и количество учащихся в школе.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом в интервью журналистам сказал директор средней школы номер 1 города Ходжалы Наваи Гасанов.
«Наши классы оснащены всем необходимым оборудованием. Школа состоит из двух корпусов. Один корпус предназначен для учебного процесса, а в другом корпусе находятся спортивный и актовый залы, библиотека. Все классные комнаты полностью готовы к занятиям. 16 сентября начнутся уроки в Ходжалинской городской полной средней школе номер 1. Наши ученики обеспечены учебниками. Спустя тридцать два года в школе номер 1 города Ходжалы прозвенит первый звонок. Это очень радостное событие», - подчеркнул директор.
Он также отметил, что благодаря изданиям, подаренным школе Государственным экзаменационным центром, учащиеся ознакомятся с новшествами, эти учебники пригодятся также школьникам в процессе подготовки к экзаменам.