16 Սեպտեմբերի 2024 - 17:34
Ներկայումս աշխատանքներ են տարվում՝ Պակիստանում Ադրբեջանի Առևտրի տան, ինչպես նաև Առևտրաարդյունաբերական համատեղ պալատի ստեղծման ուղղությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Բաքվում ադրբեջանա-պակիստանյան գործարար համաժողովում հայտարարել է՝ տնտեսության փոխնախարար Սամեդ Բաշիրլին։
«2023 թվականին Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը կազմել է 27 միլիոն դոլար։ Այս ծավալի մեծ մասը ձևավորվել է՝ Ադրբեջանի կողմից Պակիստանից տարբեր ապրանքների ներմուծման հաշվին։ Մենք մեծ ներուժ ենք տեսնում փոխադարձ առևտրի զարգացման համար»,- նշել է նա։

16 Сентября 2024 - 15:34
В настоящее время ведется работа по созданию Торгового дома Азербайджана в Пакистане, а также совместной торгово-промышленной палаты.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил заместитель министра экономики Самед Баширли на азербайджано-пакистанском бизнес-форуме в Баку.
«В 2023 году объем торгового оборота между Азербайджаном и Пакистаном составил 27 млн долларов. Большая часть из этого объема сформировалась за счет импорта Азербайджаном различной продукции из Пакистана. Мы видим большой потенциал для развития взаимной торговли», — отметил он.