• Նովրուզի առաջին երեքշաբթին Ադրբեջանում 18 000 ծառ է տնկվել
Նովրուզի առաջին երեքշաբթի օրը՝ Սու Չերշենբեսին, Էկոլոգիայի և բնական պաշարների նախարարության աշխատակիցները երկրի տարածքում տնկել են ընդհանուր առմամբ 18 000 ծառ։
Նախարարության մամուլի քարտուղար Իրադա Իբրահիմովան Armenia.Az-ին հայտնել է, որ Բաքվի Խոջասան ավանում, ինչպես նաև Սաբիրաբադի, Զագաթալայի, Շեքիի, Աղստաֆայի, Գուբայի, Շաբրանի, Գաբալայի, Շամախիի, Աղջաբադիի, Գոյգյոլի, Թովուզի, Շիրվանի, Լենքորանի և Մասալլիի շրջանների անտառային ֆոնդի տարածքում տնկվել են տարբեր տեսակի ծառեր։
Ծառատնկի ավանդական ակցիային բացի նախարարության աշխատակիցներից ակտիվ մասնակցություն են ունեցել նաև հասարակայնության ներկայացուցիչները:

22 Февраля 2023 - 09:13
Сотрудники министерства экологии и природных ресурсов в первый вторник Новруза - Су чершенбеси, высадили в общей сложности 18 000 деревьев на территории страны.
Как сообщила Armenia.Az пресс-секретарь министерства Ирада Ибрагимова, в поселке Ходжасан Баку, а также в Сабирабадском, Загатальском, Шекинском, Агстафинском, Губинском, Шабранском, Габалинском, Шамахинском, Агджабединском, Гёйгёльском, Товузском, Ширванском, Ленкоранском и Масаллинском районах на территориях лесного фонда были высажены деревья различных пород.
В новрузовских акциях по посадке деревьев, ставших традиционными в стране и охвативших все регионы, сегодня наряду с сотрудниками министерства приняли активное участие и представители местной общественности.