• Ֆարիզ Իսմայիլզադե. Ղրղզստանը կդառնա երրորդ երկիրը, որը կմասնակցի Ղարաբաղում դպրոցների կառուցմանը
Շատ ուրախալի է, որ Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ջապարովն այժմ պետական այցով գտնվում է Ադրբեջանում։ Ղրղզստանը կմասնակցի նաև օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում շինարարական աշխատանքներին։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին ասել է ADA համալսարանի պրոռեկտոր Ֆարիզ Իսմայիլզադեն՝ ապրիլի 24-ին Լաչինում կայացած «COP29 և կանաչ տեսլականը Ադրբեջանի համար» միջազգային ֆորումի շրջանակներում Ղարաբաղում կայուն զարգացմանը նվիրված քննարկմանը։
Ֆարիզ Իսմայիլզադեն ասել է, որ հաջորդ ուսումնական հաստատության հիմքը կդրվի Ղարաբաղում՝ Ղրղզստանի նախագահի Ադրբեջան այցի շրջանակներում։

• Фариз Исмаилзаде: Кыргызстан станет третьей страной, участвующей в строительстве школ в Карабахе
Очень отрадно, что Президент Кыргызстана Садыр Жапаров сейчас находится с государственным визитом в Азербайджане. Кыргызстан также примет участие в строительных работах на освобожденных от оккупации территориях.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал проректор Университета АДА Фариз Исмаилзаде на панельной дискуссии, посвященной устойчивому развитию в Карабахе и прошедшей 24 апреля в Лачине в рамках международного форума «COP29 и Зеленое видения для Азербайджана».
Фариз Исмаилзаде сообщил, что фундамент очередного образовательного учреждения будет заложен в Карабахе в рамках визита Президента Кыргызстана в Азербайджан.