• Ադրբեջանը և Ղրղզստանը ստորագրել են կրոնական ոլորտում համագործակցության հուշագիր
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովի Ադրբեջան կատարած այցի ընթացքում փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել Ադրբեջանի Հանրապետության Կրոնական կառույցների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի և Ղրղզստանի Հանրապետության կրոնական հարցերի պետական հանձնաժողովի միջև։
Ադրբեջանական կողմից փաստաթուղթը ստորագրել է Պետկոմիտեի նախագահ Ռամին Մամեդովը, հակառակ կողմից՝ Պետական հանձնաժողովի տնօրեն Թոյգոնբայ Աբդիկարովը։
Փաստաթուղթը նախատեսում է տեղեկատվության և փորձի փոխանակում կրոնի ոլորտում պետական քաղաքականության իրականացման գործում, աջակցություն կրոնական ուսումնական հաստատությունների միջև գործընկերությանը և համագործակցություն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

• Азербайджан и Кыргызстан подписали Меморандум о сотрудничестве в религиозной сфере
Как сообщает Armenia.Az, в рамках визита президента Кыргызстана Садыра Жапарова в Азербайджан был подписан Меморандум о взаимопонимании между Государственным комитетом по работе с религиозными структурами Азербайджанской Республики и Государственной комиссией по делам религии Кыргызской Республики.
С азербайджанской стороны документ подписал председатель Госкомитета Рамин Мамедов, с противоположной стороны - директор Госкомиссии Тойгонбай Абдыкаров.
Документ предусматривает обмен информацией и опытом в реализации государственной политики в сфере религии, поддержку партнерства между религиозными образовательными учреждениями и сотрудничество по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.