• Վաշինգտոնում ակցիա է տեղի ունեցել ընդդեմ հայոց մտացածին ցեղասպանության
Ապրիլի 24-ին ԱՄՆ-ում Թուրքիայի դեսպանատան մոտ տեղի է ունեցել համերաշխության ակցիա՝ ընդդեմ այսպես կոչված հայերի «ցեղասպանության» մասին ստի։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, «Վերջ հայկական ստին» կարգախոսով ակցիան կազմակերպել է Թուրք-ամերիկյան ազգային ղեկավար կոմիտեն (TASC):
TASC-ի ներկայացուցիչ Մուհամմադ Սամի Գյորգյուլուն ասել է, որ ակցիայի նպատակը հայկական լոբբիի ստերը բացահայտելն է։
«Որոշ պետություններ, փորձելով ապահովել իրենց քաղաքական և տնտեսական շահերը՝ ճանաչելով այսպես կոչված «հայոց ցեղասպանության» մասին պնդումները, դա օգտագործում են որպես Թուրքիայի վրա ճնշում գործադրելու միջոց։ Միջազգային հանրությունը պետք է իմանա, որ «ցեղասպանության» մեղադրանքները սուտ են»,- ընդգծել է նա։

• В Вашингтоне состоялась акция против вымышленного геноцида армян
Перед посольством Турции в США 24 апреля прошла акция солидарности против лжи о так называемом «геноциде» армян.
Как передает Armenia.Az, акция под лозунгом «Покончим с армянской ложью» была организована Турецко-американским национальным руководящим комитетом (TASC).
Представитель TASC Мухаммед Сами Гёргюлю заявил, что цель проведения акции - разоблачение лжи армянского лобби.
«Некоторые государства, пытающиеся обеспечить свои политические и экономические интересы путем признания утверждений о так называемом геноциде армян, используют это как средство давления на Турцию. Международное сообщество должно знать, что обвинения в «геноциде» являются ложью», - подчеркнул он.