15 Դեկտեմբերի 2025 - 17:51
Թուրքիայի հետ սահմանին գտնվող Ադրբեջանի Հանրապետության Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության գլխավոր մաքսային վարչության Սադարակի մաքսային կետի մոտ գտնվող բեռնատար կցորդների (TIR բեռնատարներ) կայանատեղիում իրականացվել են լայնածավալ վերակառուցման աշխատանքներ։
Ադրբեջանի ցամաքային տրանսպորտի գործակալությունից (AYNA) Armenia.Az-ին տեղեկացրել են, որ 7.34 հեկտար ընդհանուր մակերեսով տարածքն ասֆալտապատվել է, արվել են ճանապարհային գծանշումներ, ստեղծվել է լուսավորության ժամանակակից համակարգ։
Վերակառուցված կայանատեղիի շահագործման հանձնումը կարևոր նշանակություն ունի բեռների ժամանակին մատակարարման, սպասման ժամանակը կրճատելու և սպասարկման որակը բարելավելու համար։

15 Декабря 2025 - 16:51
Проведены масштабные работы по реконструкции паркинга для грузовых трейлеров (фур TIR), расположенного рядом с таможенным постом «Садарак» Главного таможенного управления Нахчыванской автономной республики АР, на границе с Турцией.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Агентства наземного транспорта Азербайджана (AYNA), на территории общей площадью 7,34 гектара было уложено новое асфальтовое покрытие, нанесена разметка, создана современная система освещения.
Ввод в эксплуатацию обновленного паркинга имеет большое значение для своевременного осуществления грузоперевозок, сокращения времени ожидания и повышения качества обслуживания.