11 Դեկտեմբերի 2025 - 14:03
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 10-ին այցելել է Համբուրգի առևտրի պալատ, որտեղ հանդիպում է ունեցել տեղի գործարարների հետ:
Այս մասին տեղեկացնում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով հայկական լրատվամիջոցներին:
Համբուրգի առևտրի պալատի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մալթե Հեյնին նշել է, որ տեղի գործարարները շահագրգիռ են ծանոթանալ Հայաստանում տնտեսության տարբեր ոլորտներում առկա հնարավորություններին:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին Ադրբեջանի հետ խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրումը նոր հնարավորություններ է բացում ներդրումների իրականացման ուղղությամբ:
Երկրի ղեկավարն անդրադարձել է տարածաշրջանային հաղորդուղիների ապաշրջափակման հնարավորություններին:
Վարչապետը միաժամանակ հավելել է, որ ՀՀ Կառավարությունը հետևողական բարեփոխումներ է իրականացնում բիզնես միջավայրի բարելավման, տնտեսության տարբեր ճյուղերի զարգացման, ներդրումների ներգրավման նպատակով:

11 Декабря 2025 - 10:49
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 10 декабря посетил Торговую палату Гамбурга, где встретился с местными предпринимателями
Как передает Armenia.Az, об этом армянские СМИ сообщают со ссылкой на правительство страны.
Генеральный директор палаты Мальте Хайни отметил, что бизнесмены заинтересованы в изучении возможностей, доступных в различных секторах экономики Армении.
Пашинян подчеркнул, что подписание мирного соглашения с Азербайджаном 8 августа в Вашингтоне открывает новые перспективы для инвестиций.
Он также затронул тему разблокировки региональных каналов связи и добавил, что правительство Армении проводит последовательные реформы для улучшения деловой среды, развития экономики и привлечения инвестиций.