• Հիքմեթ Հաջիևը նշել է՝ Կենտրոնական Ասիայի երկրների և Ադրբեջանի միջև կապերի դինամիկ զարգացումը
Վերջին ժամանակներում արագ զարգանում են Ադրբեջանի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների միջև կապերը, որոնք ունեն ընդհանուր պատմական արմատներ, ինչպես նաև մշակութային և հոգևոր արժեքներ։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ հարցազրույցում հայտարարել է՝ Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության հարցերի բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը։
«Վերջին ժամանակներում մենք հստակ տեսնում ենք Կենտրոնական Ասիայի երկրների և Ադրբեջանի միջև կապերի դինամիկ զարգացումը։ Նախագահի տարածաշրջանի երկրներ կատարած ինտենսիվ այցելությունները, տարածաշրջանային առաջնորդների այցերը Ադրբեջան և մեր գործունեությունը միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում, հանդիսանում են՝ Ադրբեջանի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների միջև ընդլայնվող կապերի հստակ օրինակ», - նշել է Հաջիևը։

17 Ноября 2025 - 09:31
В последнее время наблюдается динамичное развитие связей между Азербайджаном и странами Центральной Азии, имеющими общие исторические корни, а также культурные и духовные ценности.
Как сообщает Report, об этом заявил помощник президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев в беседе с журналистами.
«В последнее время мы отчетливо видим динамичное развитие связей между странами Центральной Азии и Азербайджаном. Интенсивные визиты президента в страны региона, лидеров стран региона в Азербайджан, наша деятельность в рамках международных организаций являются ярким примером расширяющихся связей между Азербайджаном и странами Центральной Азии», - отметил Гаджиев.