07 Նոյեմբերի 2025 - 13:46
Ադրբեջանի Պետական նավթային ընկերության (SOCAR) նախագահ Ռովշան Նաջաֆը հանդիպել է՝ Չինաստանի Sinopec Engineering ընկերության նախագահ Չժան Սինմինի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են SOCAR-ից:
Հանդիպմանը կողմերը նշել են՝ Ադրբեջանի և Չինաստանի միջև տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում, հարաբերությունների հաջող զարգացումը։ Այս առումով գոհունակությամբ նշվել է՝ SOCAR-ի և չինական ընկերությունների միջև առկա համագործակցությունը։
«Զրույցի ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել՝ նավթի և գազի վերամշակման, նավթաքիմիայի, թվայնացման, էներգետիկ անցման, ժամանակակից վերամշակման տեխնոլոգիաների կիրառման և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ», - նշվում է տեղեկատվության մեջ։

07 Ноября 2025 - 10:46
Президент Государственной нефтяной компании Азербайджана (SOCAR) Ровшан Наджаф провел встречу с президентом китайской Sinopec Engineering Чжан Синьмином.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщает SOCAR.
В ходе встречи стороны отметили успешное развитие отношений между Азербайджаном и Китаем в различных областях, в том числе в энергетическом секторе. В этой связи было с удовлетворением отмечено существующее сотрудничество между SOCAR и китайскими компаниями.
«В ходе беседы состоялся обмен мнениями по вопросам нефте- и газопереработки, нефтехимии, цифровизации, энергетического перехода, применения современных технологий переработки и другим вопросам, представляющим взаимный интерес», — отмечается в информации.