14 0Հոկտեմբերի 2025 - 12:50
Թուրքիայի Ազգային Մեծ Ժողովի նախագահ Նուման Քուրթուլմուշը խոսել է Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Պակիստանի միջև կապերի մասին։
Ըստ APA-ի՝ Քուրթուլմուշն ընդգծել է, որ երկրների միջև հարաբերությունները գտնվում են ամենաբարձր մակարդակի վրա և նշել միջխորհրդարանական կապերի հետագա զարգացման կարևորությունը։
«Չորս տարվա ընդմիջումից հետո տեղի ունեցավ Թուրքիայի, Ադրբեջանի և Պակիստանի խորհրդարանների խոսնակների երրորդ համաժողովը։ Այս երեք երկրները միշտ աջակցել են միմյանց։ Անհրաժեշտ է նաև զարգացնել մեր երկրների միջև հարաբերությունները խորհրդարանական մակարդակով։ Երրորդ հանդիպումը շատ արդյունավետ էր», - նշել է խոսնակը։

• Куртулмуш о связях между Азербайджаном, Турцией и Пакистаном
Спикер Великого национального собрания Турции Нуман Куртулмуш рассказал о связях между Азербайджаном, Турцией и Пакистаном.
Как передает AПA, Куртулмуш подчеркнул, что отношения между странами находятся на высочайшем уровне, и отметил важность дальнейшего развития межпарламентских связей.
«После четырёхлетнего перерыва состоялась третья конференция спикеров парламентов Турции, Азербайджана и Пакистана. Эти три страны всегда поддерживали друг друга. На уровне парламентов также необходимо развивать отношения наших стран. Проведённая третья встреча была очень эффективной», — отметил спикер.