• Սիյարտո. Ադրբեջանի հետ համագործակցությունը հաջողություն է բերել Հունգարիային
Ադրբեջանի և Հունգարիայի միջև համագործակցությունը նշանակալի արդյունքներ է բերել: էներգետիկայի, դեղագործության, գյուղատնտեսության և շինարարության ոլորտներում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Х սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է՝ Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոն։
«15 տարի առաջ, երբ մենք սկսեցինք Ադրբեջանի հետ կառուցել փոխադարձ հարգանքի և օգուտի վրա հիմնված գործընկերություններ, որոշ եվրոպացի առաջնորդներ ծաղրում և խրատում էին մեզ։ Այսօր նույն այդ առաջնորդները հերթ են կանգնում Բաքվում՝ նախագահի հետ լուսանկարվելու համար։
Այս համագործակցությունը Հունգարիային նշանակալի արդյունքներ է բերել էներգետիկայի, դեղագործության, գյուղատնտեսության և շինարարության ոլորտներում։ MOL -ը Group-ը և MVM-ը այժմ բաժնետոմսեր ունեն Ադրբեջանի խոշորագույն նավթագազային հանքավայրերում՝ սովորական գնորդներից վերածվելով միջազգային շուկայում էներգիայի արտադրողների։
Այսօր մենք Բուդապեշտում անցկացրեցինք՝ Ադրբեջանի հետ տնտեսական համագործակցության համատեղ հանձնաժողովի 11-րդ նիստը», - գրել է Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարարը։

• Сийярто: Сотрудничество с Азербайджаном принесло успех Венгрии
Сотрудничество между Азербайджаном и Венгрией принесло значительные результаты в области энергетики, фармацевтики, сельского хозяйства и строительства.
Как сообщает Armenia.Az, об этом министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто написал на своей странице в соцсети Х.
«15 лет назад, когда мы начали строить партнёрские отношения с Азербайджаном, основанные на взаимном уважении и выгодах, некоторые европейские лидеры нас высмеивали и поучали. Сегодня те же самые лидеры выстраиваются в очередь в Баку, чтобы сфотографироваться с президентом.
Это сотрудничество принесло Венгрии значительные результаты в области энергетики, фармацевтики, сельского хозяйства и строительства. Компании MOL Group и MVM теперь владеют долями в крупнейших нефтегазовых месторождениях Азербайджана, превратившись из простых покупателей в производителей энергии на международном рынке.
Сегодня в Будапеште мы провели 11-е заседание Совместной комиссии по экономическому сотрудничеству с Азербайджаном», – написал глава МИД Венгрии.