04 Սեպտեմբերի 2025 - 14:27
Ադրբեջանի ԱԳՆ փոխղեկավար էլնուր Մամեդովը ելույթ կունենա Պերույի մայրաքաղաքի Սան-Մարկոսի Ազգային համալսարանում:
Այս մասին հայտնում է Report-ը՝ հղում անելով համալսարանի մամուլի ծառայությանը:
Դասախոսությունը կազմակերպվել է համալսարանին առընթեր Ասիական հետազոտությունների կենտրոնի կողմից՝ Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպանատան հետ համատեղ:
Էլնուր Մամեդովը կներկայացնի՝ Հարավային Կովկասում քաղաքական իրավիճակի վերլուծությունը և կպատմի Ադրբեջանի արտաքին քաղաքականության առանցքային ուղղությունների մասին:
Սան-Մարկոսի Ազգային համալսարանը հնագույն համալսարան է ոչ միայն Պերույում, այլև ողջ Լատինական Ամերիկայում: Լիմայում տեղակայված բարձրագույն ուսումնական հաստատությունը հիմնադրվել է 1551 թվականի մայիսին՝ Իսպանիայի Կառլոս առաջին թագավորի հրամանգրով:

04 Сентября 2025 - 10:27
Заместитель главы МИД Азербайджана Эльнур Мамедов выступит с лекцией в Национальном университете Сан-Маркос в столице Перу.
Об этом сообщает Report со ссылкой на пресс-службу вуза.
Лекция организована Центром азиатских исследований при Университете совместно с посольством Азербайджанской Республики.
Эльнур Мамедов представит анализ политической ситуации на Южном Кавказе и расскажет о ключевых направлениях внешней политики Азербайджана.
Национальный университет Сан-Маркос — старейший университет не только Перу, но и всей Латинской Америки. Государственное высшее учебное заведение, расположенное в Лиме, основано 12 мая 1551 года по указу испанского короля Карлоса I.