05 Սեպտեմբերի 2025 - 17:51
Ադրբեջանական ընկերությունները ներկայացրել են իրենց արտադրանքը՝ Ղազախստանի 31-րդ միջազգային «Շինարարություն և ինտերիեր» ցուցահանդեսում (KazBuild 2025):
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնել է՝ Արտահանման և ներդրումների խրախուսման գործակալությունը (AZPROMO):
Տեղեկատվության համաձայն, 8 ադրբեջանական ընկերություններ ներկայացնում են իրենց արտադրանքը՝ «Արտադրված է Ադրբեջանում» միասնական տաղավարում, որը ցուցահանդեսի կազմակերպիչների որոշմամբ ճանաչվել է հաղթող՝ «Լավագույն կոլեկտիվ էքսպոզիցիա» անվանակարգում:
«Տաղավարում ներկայացված են շինանյութեր, անվտանգության կոշիկներ, ներկեր, ջրի ֆիլտրեր, շինարարական քիմիական նյութեր և այլ արտադրանք: Ցուցահանդեսի այցելուներին ներկայացվում են գովազդային տեսանյութեր և տեղեկատվություն, որոնք արտացոլում են ադրբեջանական արտադրանքի որակը, արտադրության տեխնոլոգիաները և արտահանման հնարավորությունները», - հաղորդում է AZPROMO-ն:

05 Сентября 2025 - 16:21
Азербайджанские компании представили свою продукцию на 31-ой Казахстанской международной выставке «Строительство и интерьер» (KazBuild 2025).
Как передает Armenia.Az, об этом сообщает Агентством поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO).
Согласно информации, 8 азербайджанских компаний представляют свою продукцию на едином стенде «Made in Azerbaijan», который решением организаторов выставки был признан победителем в номинации «Лучшая коллективная экспозиция».
«На стенде представлены строительные материалы, защитная обувь, краски, фильтры для воды, строительная химия и другая продукция. Посетителям выставки представлены рекламные видеоролики и информация, отражающие качество, технологии производства и экспортные возможности азербайджанской продукции», — сообщает AZPROMO.
В рамках выставки проводятся деловые дискуссии между представителями местных компаний и зарубежными партнёрами, переговоры о возможных направлениях сотрудничества и перспективах экспорта.