• Sabah թերթը լուսաբանել է Հասանովի հանդիպումը Թուրքիայից նահատակների ընտանիքների հետ
Թուրքական Sabah թերթը իր բազմամիլիոն ընթերցողներին տեղեկացրել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի և Թուրքիայից նահատակների ընտանիքների հանդիպման մասին։
Ըստ AZERTAC-ի, հոդվածում նշվում է, որ Թուրքիայից նահատակների ընտանիքների մի խումբ անդամներ Բաքու են ժամանել YASAT հիմնադրամի հրավերով։ Հանդիպմանը մասնակցել է պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Ադրբեջանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևը։
Հոդվածը պարունակում է հատվածներ Զ. Հասանովի ելույթից, որը շեշտել է զոհված հերոսների ընտանիքների նկատմամբ անխոնջ ուշադրության կարևորությունը։
«Հանդիպման մասնակիցները գոհունակություն են հայտնել Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև պատմական բարեկամության և եղբայրության ամրապնդման կապակցությամբ», - նշվում է հոդվածում:

04 Августа 2025 - 09:57
Турецкая газета Sabah информировала многомиллионную читательскую аудиторию о встрече министра обороны Азербайджана генерал-полковника Закира Гасанова с семьями шехидов из Турции.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в статье отмечается, что группа членов семей шехидов из Турции прибыла в Баку по приглашению Фонда YASAT. На встрече присутствовал первый заместитель главы Минобороны, начальник Генерального штаба ВС Азербайджана генерал-полковник Керим Велиев.
В публикации приведены выдержки из речи З.Гасанова, подчеркнувшего значимость неустанного внимания к семьям павших героев.
«Участники встречи выразили удовлетворение укреплением исторической дружбы и братства Турции и Азербайджана», - говорится далее в публикации, где приведены фотографии со встречи в Минобороны Азербайджана.