• Բաքուն և Սեուլը քննարկել են համատեղ հանձնաժողովի նիստի նախապատրաստական աշխատանքները
Ադրբեջանը և Հարավային Կորեան Տնտեսական համագործակցության համատեղ հանձնաժողովի հերթական նիստը կանցկացնեն Բաքվում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Ադրբեջանի թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարար Ռաշադ Նաբիևը։
Նրա խոսքով՝ այս հարցը քննարկվել է Ադրբեջանում Հարավային Կորեայի դեսպան Կանգ Կիմգուի հետ իր հանդիպման ժամանակ։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել արհեստական բանականության, կիբերանվտանգության և թվայնացման ոլորտում համագործակցության ընդլայնման, ինչպես նաև երկու երկրների միջև ուղիղ չվերթների կազմակերպման և կորեական ընկերությունների Ադրբեջանում նախագծերին մասնակցելու հնարավորության վերաբերյալ։

01 Августа 2025 - 09:52
Азербайджан и Южная Корея проведут в Баку очередное заседание Совместной комиссии по экономическому сотрудничеству.
Как сообщает Report, об этом министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев написал в социальной сети X.
По его словам, данный вопрос обсуждался на его встрече с послом Южной Кореи в Азербайджане Каном Кимгу.
Стороны обменялись мнениями по вопросам расширения сотрудничества в области искусственного интеллекта, кибербезопасности и цифровизации, а также по организации прямых авиарейсов между двумя странами и возможностям участия корейских компаний в проектах в Азербайджане.