• Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է Իսրայելի նորանշանակ դեսպանին
Այսօր արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է Ադրբեջանում Իսրայելի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռոնեն Կրաուսին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են արտաքին գործերի նախարարությունից, դեսպանը Ջեյհուն Բայրամովին է հանձնել իր հավատարմագրերի պատճենները։
Ջեյհուն Բայրամովը շնորհավորել է Ռոնեն Կրաուսին նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ մեր երկրում դիվանագիտական գործունեության մեջ։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Ադրբեջանի և Իսրայելի միջև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային իրավիճակը։
Նշվել են քաղաքական, առևտրատնտեսական, էներգետիկ, գյուղատնտեսական, ներդրումային և հումանիտար ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման լայն հեռանկարները։
Ջեյհուն Բայրամովը լուրջ մտահոգություն է հայտնել Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանում լարված իրավիճակի վերաբերյալ և նշել, որ Ադրբեջանը կողմ է խաղաղության և կայունության հաստատմանը և միշտ պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ այս գործընթացում։

• Джейхун Байрамов принял новоназначенного посла Израиля ФОТО
Сегодня министр иностранных дел Джейхун Байрамов принял новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Израиля в Азербайджане Ронена Крауса.
Как сообщили Armenia.Az в МИД, посол вручил Джейхуну Байрамову копии своих верительных грамот.
Джейхун Байрамов поздравил Ронена Крауса с назначением и пожелал ему успехов в дипломатической деятельности в нашей стране.
На встрече были обсуждены вопросы двустороннего и многостороннего сотрудничества между Азербайджаном и Израилем, а также региональная ситуация.
Были отмечены широкие перспективы развития связей в политической, торгово-экономической, энергетической, сельскохозяйственной, инвестиционной и гуманитарной сферах.
Джейхун Байрамов выразил серьезную озабоченность напряженной ситуацией в ближневосточном регионе и заявил, что Азербайджан выступает за установление мира и стабильности и всегда готов внести свой вклад в этот процесс.
Ронен Краус заверил, что приложит все усилия для расширения азербайджано-израильского сотрудничества. В ходе встречи также состоялся обмен мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.